Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովը քննարկել է բեռնափոխադրումների և առևտրի ընթացակարգի փոփոխություններ
ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆԵվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի գլխավոր գրասենյակում տեղի է ունեցել ԵԱՏՄ-ում արագընթաց բեռների և միջազգային փոստի մաքսային ընթացակարգերի կատարելագործման աշխատանքային խմբի նիստը։
Միջոցառմանը մասնակցել են ԵԱՏՄ երկրների պետական մարմինների, բիզնեսի, փոստային օպերատորների և արագընթաց փոխադրողների ներկայացուցիչներ։
Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովը քննարկել է արագ բեռնափոխադրումների և էլեկտրոնային առևտրի ապրանքների մաքսային ձևակերպման ընթացակարգի փոփոխությունները։
Քննարկումը կենտրոնացած է եղել ստացողի նույնականացմանը հնարավորություն տվող տվյալների փոխանցման, նոր պահանջների համար անցումային շրջանի ներդրման և ակցիզային ապրանքների և սակագնային արտոնություններով ապրանքների հայտարարագրման առանձնահատկությունների վրա։
Մասնակիցները նաև բարձրացրել են իրավապահ մարմինների գործելակերպի հետ կապված հարցեր և համաձայնել են շարունակել խնդրահարույց ոլորտների լուծումը։