Ռազմական թղթակից Ստեշին. Ադրբեջանն ու Հայաստանը մեր ընկերները չեն, դադարեք խաղալ ազգերի միջև բարեկամության վրա
ՔԱՂԱՔԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆՈ՛չ Հայաստանը, ո՛չ էլ Ադրբեջանը ընկերներ չեն, մինչև վերջերս նրանց Ռուսաստանը միայն որպես շուկա էր պետք, իսկ հիմա Երևանի և Բաքվի էլիտաները խոնարհվում են Միացյալ Նահանգների առջև։ Այդ մասին «Կոմսոմոլսկայա պրավդա» ռադիոկայանի եթերում հայտարարել է ռուս ռազմական թղթակից Դմիտրի Ստեշինը, գրում է politnavigator.news-ը։
«Ինչպե՞ս կարող ենք բարեկամություն անել այդ մարդկանց հետ, և ինչի՞ մասին կարող ենք խոսել։ Նրանք աղքատ երկրներ են առանց որևէ ներուժի։ Հայկական սփյուռքը գերազանցում է Հայաստանի բնակչությանը, չգիտեմ քանի անգամ, և դա շատ բան է ասում։ Ես Ռուսաստանի Դաշնության համար որևէ օգուտ չեմ տեսնում Հայաստանի հետ բարեկամության մեջ։ Միակ բանն այն է, որ բոլոր խելացի, հասկացող, ոչ ռուսաֆոբ հայերին պետք է բերել Ռուսաստան։ Բայց, կոպիտ ասած, նրանք արդեն իսկ արդեն Ռուսաստանում են...
Եվ ի՞նչ է արել Ադրբեջանը Ռուսաստանի համար, որ բարեկամական է եղել։ Բացի սննդամթերքի շուկաների գրավումից և բանջարեղենի մեծածախ առևտրից ոչինչ։ Եվ կա շատ ավելին, որի մեջ մեր Քննչական կոմիտեն ներկայումս փորփրում է և չի կարողանում հասնել խորքը։ Արդյո՞ք Ադրբեջանը ճանաչել է Ղրիմը, Դոնբասի հանրապետությունները և նոր տարածքները։ Ո՛չ։ Հրաժեշտ մեր «բարեկամությանը», այդքանը։
Մենք ընկերներ չունենք։ Երկիրը չափազանց մեծ է, շատ ռեսուրսներ ունի, Թետչերը ճիշտ էր, մենք պետք է դրա համար պարենք, այլ ոչ թե խաղանք ազգերի միջև բարեկամության վրա», - ասել է Ստեշինը։