Հայաստանի գազատրանսպորտային գազաբաշխիչ համակարգերը պատրաստ են ձմռանը
ՀԱՍԱՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆenergyland.info-ն գրում է, որ «Գազպրոմ Արմենիա»-ն ավարտել է բոլոր անհրաժեշտ նախապատրաստական աշխատանքները ձմռանը գազի փոխանցման և գազաբաշխման համակարգերի հուսալի շահագործման, գազի սպառման սեզոնային և պիկի ժամանակ անկանոնությունների կարգավորման, ինչպես նաև սպառողներին անվտանգ և անխափան գազամատակարարում ապահովելու համար և Հայաստանի գազատրանսպորտային և գազաբաշխման համակարգերը պատրաստ են ձմռանը:
Նախապատրաստվելով 2020/2021 աշուն-ձմեռ ժամանակահատվածին՝ իրականացվել են կանխարգելիչ և նորոգման աշխատանքներ, ներառյալ իրականացվել է 43 կմ գազաբաշխիչ խողովակաշարերի և 4.6 կմ հիմնական գազատարների հիմնանորոգում: Իրականացվել է նաև 4 բաշխիչ գազակայանների և 3 գծային փականների հավաքման աշխատանքներ: Իրականացվել է 230 կմ մագիստրալ և 1027 կմ բաշխիչ ստորգետնյա գազատարների ախտորոշիչ հետազոտություններ:
«Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ-ի մասնաճյուղերն իրականացրել են գազի ռեդուկցիոն կետերի 10033 միավորի սովորական վերանորոգում և 30 միավորի հիմնանորոգում:
Ցածր ջերմաստիճաններում գազատարների կոռոզիայից հուսալի պաշտպանություն ապահովելու համար իրականացվել է էլեկտրաքիմիական պաշտպանության կայանների 508-ի ընթացիկ վերանորոգում և 99-ի հիմնանորոգում: