Լույս չի լինի Երևանում և 7 մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 10-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
10։00-16։00 Փարպեցի փ. 9, 9Ա, 11, 13 շենքեր, Թումանյան 2-րդ փակուղի, Թումանյան փ. 19, 39 շենքեր, Թումանյան 2-րդ փակ 1 շենք, Սարյան փ. 1, 1ա, 20 շենքեր, Պուշկին փ. 49 շենք, Փարպեցի փ. 14, 16, 20, Պուշկին 52, 54 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Կասյան փ. 6 շենք, Քոչար փ. 8 շենք, Ա.Խաչատրյան փ. 20 շենք, Ա.Խաչատրյան փ. 1/2, 1/4, 30, 32 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Արաբկիր 19փ. 6 շենք, Բաղրամյան պող. 62 շենք, Գուլակյան փողոցի սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Գյուլբենկյան փ. 34ա շենք, Արաբկիր 27փ. 6/2 շենք, Արաբկիր 43 փողոցի սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Լեփսիուսի փ. 21, 23 շենքեր, Քանաքեռ ՀԷԿ 2, 6 շենքեր, թիվ 132 դպրոց, թիվ 33 մանկապարտեզ, Մամիկոնյանց փ. 40, 40/1, 40/2 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Ն.Տիգրանյան փ. 19, 19/1, 21 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Փափազյան փ. 15 շենք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Քանաքեռ 5-րդ նրբանցքի սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Չեխովի փ․ 12ա, 24, 28, 34 շենքեր, Բագրատունյաց պող․ 12 շենք, Մանթաշյան փ․ 4/2, 6, 8, 10, 10ա, 12 շենքեր, Մանթաշյան փ. 1-ին նրբանցքի սեփական տներ, Մխչյան, Բայդուկովի փողոցների սեփական տներ, Ս․Տարոնցի նրբ․ 3, 5, 7, 8, 9, 11, 13 շենքեր, Ս․Տարոնցի փ․ 24, 26 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդներ, Դավթաշեն 1-ին թաղ․ 38 շենք, Նորք Մարաշ՝ Նորքի 5, 7, 9 փողոցների սեփական տներ, Գ․ Հովսեփյան փողոցի սեփական տներ, Գ․Հովսեփյան փ. 24/30, 24/33 շենքեր, թիվ 61 դպրոց և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նոր Նորք 1-ին զանգ.՝ Նանսենի 1-ին նրբ․ 5 շենք, Նոր Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Ն․Ստեփանյան փ. 3/6 շենք, Նոր Նորք 4-րդ զանգ,՝ Գյուլիքևխյան փ. 3 շենք, Նոր Նորք 5-րդ զանգ.՝ Բ․ Մուրադյան փ. 3 շենք, Մառի փ. 6 շենք, Նոր Նորք 7-րդ զանգ.՝ Հ․ Ավետիսյան փ. 9 շենք, Նոր Նորք 9-րդ զանգ.՝ Վիլնյուսի փ. 53, 67/1 շենքեր, Ավան՝ Բրյուսով թաղ․ 66 շենք, Ավան՝ 6փ. 18-29 սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10։00-16։00 Ագարակ և Աղձք գյուղեր,
11:00-17:00 Ռյա Թազա, Միրաթ, Մելիքգյուղ, Դերեկ, Միջնատուն, Սիփան, Ավշեն, Ալագյազ, Գեղարոտ, Ծիլքար, Լեռնապար, Ջամշլու, Սասունիկ, Օշական, Ոսկեվազ, Ոսկեհատ և Ագարակ գյուղեր,
10։00-16։00 Եղվարդ համայնք, Շահումյան, Սպանդարյան, Սաֆարյան, Գայի, Խանջյան, Զաքարյան․ Սայաթ Նովա փողոցներ, Շիրակի, Կոմիտասի, Աբովյանի, Չարենցի, Իսահակյան փողոցներ մասնակի, Բոլոր հողեր և Կալեր թաղամասեր, Ծիրանանոց թաղամաս մասնակի,
11։00-13։00 Ջրվեժի և Ձորաղբյուրի ամառանոցներ մասնակի,
10։00-11։30 Սևան քաղաք, Նաիրյա փ. 148, 150, 152 շենքեր, ՀՀ ԱԻՆ-ի թիվ 33 ՀՓՋ-ն, “Արարատբանկ” ընկերություն, “Ամալի” մարկետ, “Ն.Սարգսյան” և “Գ.Սահակյան” ԱՁ-ներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
13:30–16:30 “ԱԲԶ”, «Գեգա Սթար”, “Այ Էմ Սի” և “Անի” ՍՊԸ-ներ, “ԱԲԶ”, “Եր Ռու”, “Ալպրիս” ԱՁ-ներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,