Վարչապետը 10 պաշտոնիայի ազատել է աշխատանքից
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մի շարք պաշտոնանկությունների մասին որոշումներ է ստորագրել:
Աշխատանքից ազատվել են հետևյալ պաշտոնյաները.
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի Եվրոպայի հայ համայնքների վարչության պետ (06-Գ28-23.1-Ղ2-1) Կարեն Բահատուրի Ավանեսյանին 2020 թվականի հուլիսի 28-ից ազատել զբաղեցրած պաշտոնից:
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի Եվրոպայի հայ համայնքների վարչության Արևմտյան Եվրոպայի հայ համայնքների հետ կապերի բաժնի պետ (06-Գ28-23.1-Ղ3-1) Նատալյա Շավարշի Դանիելյանին 2020 թվականի հուլիսի 28-ից ազատել զբաղեցրած պաշտոնից
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի Ամերիկայի հայ համայնքների վարչության Հարավային Ամերիկայի և Ավստրալիայի հայ համայնքների հետ կապերի բաժնի պետ (06-Գ28-23.2-Ղ3-2) Գոհար Ռաֆիկի Սահակյանին 2020 թվականի հուլիսի 28-ից ազատել զբաղեցրած պաշտոնից։
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի հայրենադարձության և հետազոտությունների վարչության պետ (06-Գ28-23.7-Ղ2-1) Գրիգոր Միխայելի Արշակյանին 2020 թվականի հուլիսի 28-ից ազատել զբաղեցրած պաշտոնից։
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի համահայկական, միջազգային և եկեղեցական կառույցների հետ կապերի վարչության համահայկական և միջազգային կազմակերպությունների հետ կապերի բաժնի պետ (06-Գ28-23.6-Ղ3-2) Անահիտ Հովհաննեսի Դավթյանին 2020 թվականի հուլիսի 28-ից ազատել զբաղեցրած պաշտոնից։
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի համահայկական, միջազգային և եկեղեցական կառույցների հետ կապերի վարչության պետ (06-Գ28-23.6-Ղ2-1) Քնարիկ Ռազմիկի Պետրոսյանին 2020 թվականի հուլիսի 28-ից ազատել զբաղեցրած պաշտոնից։
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի Մերձավոր և Միջին Արևելքի հայ համայնքների վարչության պետ (06-Գ28-23.4-Ղ2-1) Լևոն Կարենի Անտոնյանին 2020 թվականի հուլիսի 28-ից ազատել զբաղեցրած պաշտոնից։
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի մերձավոր սփյուռքի հետ կապերի վարչության պետ (06-Գ28-23.5-Ղ2-1) Տարոն Արտաշեսի Շագոյանին 2020 թվականի հուլիսի 28-ից ազատել զբաղեցրած պաշտոնից։
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի հայրենադարձության և հետազոտությունների վարչության հետազոտությունների բաժնի պետ (06-Գ28-23.7-Ղ3-2) Էլիզ Ալբերտի Գևորգ-յանին 2020 թվականի հուլիսի 28-ից ազատել զբաղեցրած պաշտոնից։
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ԱՊՀ հայ համայնքների վարչության ՌԴ, Ուկրաինայի, Բելառուսի և Մոլդովայի հայ համայնքների հետ կապերի բաժնի պետ (06-Գ28-23.3-Ղ3-1) Էդգար Արմենի Հովսեփյանին 2020 թվականի հուլիսի 28-ից ազատել զբաղեցրած պաշտոնից։