Գագիկ Ծառուկյանն իր ելույթով ցավեցրեք Նիկոլ Փաշինյանին...
Հասմիկ Վարդանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է
Այն ինչ այս օրերին իրականացվում է ԲՀԿ ղեակավար Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ, գալիս է ևս մեկ անգամ փաստելու այն արդեն անվիճելի իրողությունը, որ Նիկոլ Փաշինյանը սովոր չէ քաղաքական բանավեճի մեջ մտնել և քաղաքական հայտարարություններին արձագանքել քաղաքական բովանդակությամբ: Փոխարենը ուսումնասիրելով նրա անգամ թերթի խմբագիր եղած տարիների գործունեությունը, Փաշինյանը նման իրավիճակներում օպոնենտների նկատմամբ կեղտոտ հակաքարոզչություն է իրականացրել, զրպարտանքների ու շանտաժի լեզվով հակադարձել և այլն: Այսօր արդեն վարչապետ Փաշինյանն իր ձեռքին մեկ այլ «զենք» ունի, դա ուժային կառույցներն են, որոնց նա օգտագործում է սեփական քաղաքական ամբիցիաները բավարարելու նպատակով: Այսինքն ըստ էության նման իրավիճակները բնութագրել այլ կերպ, քան քաղաքական հետապնդումներն են, հնարավոր չէ:
Եվ ակնհայտ էր, որ Գագիկ Ծառուկյնաի հունիսի 5-ի հայտնի ելույթը ցավեցրել էր Փաշինյանին, ով սեփական սխալներն ու վախերը չցուցադրելու, քաղաքական առումով բովանդակազուրկ հակադարձումների ունակ չլինելու պարագայում, սկսեց խոսել բռնաճնշումների լեզվով:
Սա կարճաժամկետ էֆեկտիվությամբ պրոցես է, որն իրականացվում է ԲՀԿ ղեկավարի դեմ, քանզի այն ինչ ասում էր ԲՀԿ ղեկավարը, մոտ ապագայում իրականություն կդառնա և հենց այդ ժամանակ էլ ակնհայտ կդառնա Նիկոլ Փաշինյանի վարած ապաշնորհ քաղաքականության մերկությունը, իսկ նման դեպքերում հանգուցալուծումը մեկն է լինում, կարծում եմ հասկանալի է ինչ ի նկատի ունեմ: