Երկար ժամանակով լույս չի լինելու Երեւանում եւ Արմավիրի ու Կոտայքի մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 8-ին կանխարգելիչ աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
11։00-17:00 Մաշտոցի պող. 50, 50ա շենքերը, Կորյունի փ 23, 23/37 շենքերը, Սունդուկյան փ. 15ա շենքը, Կասյան փ. 2 հասցեն և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Խաչատրյան փ. 31, 33 շենքերը, Մ.Ավետիսյան 2 փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Անդրանիկի փ. 105 շենքը, Արզումանյան փ 24 հասցեն և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները , Շիրազի փ. 48 շենքը, Արարատյան 2-րդ. զանգ. 8 շենքը, Ֆուչիկի փ. 21 շենքը, Մարգարյան 1-ին նրբ. 5 շենքը, Դավթաշեն 1-ին թաղ. 7 շենքը, Միկոյան փ. 2/2 շենքը, Աբելյան փ. 6/4, 6/1, 6/13, 6/19 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Աէրացիայի փ. 5 շենքը, Չեխովի փ. 48 հասցեն և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ջրվեժ՝ Մայակ թաղամասի սեփական տները («Սիրող Սրտեր») և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Ջրվեժ՝ Մայակ թաղամասի սեփական տները («Սիրող Սրտեր»), Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական փ. 6, 6/1 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչբաժանորդները, Նոր-Նորքի 4-րդ զանգ.՝ Գյուլիքևխյան փ. 29 շենքը, Ավան-Առինջ 2-րդ միկրո. 1/15, 2/15 շենքերը, Ջուղայի փ. 4/1 շենքը, Բակունցի 1-ին նրբ. 3 շենքը, Ն. Ստեփանյան փ. 7 հասցեն և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-17:00 Գայ, Հայկաշեն, Ակնաշեն, Մեծամոր և Լուսագյուղ գյուղերը,
10:00-16:00 Զորավան, Արագյուղ, Սարալանջ, Բուժական գյուղերը, Եղվարդ համայնքը մասնակի, Եղվարդի հիվանդանոցը, «Էլիտա», «Թոմ-շին» ՍՊ ընկերությունները, Սումգաիթ, Բաքու, Նար-Դոսի թաղամասերը, Աբովյան փողոցը մասնակի, Պարույր Սևակի փողոցը, Կոմիտասի փողոցի մասնակի և ալրաղացը: