Ռոմանոս Պետրոսյանը «դիշովի» պատվերներ է տալիս մարզում հեղինակություն վայելող մարդկանց դեմ
Լյով Հարությունյանը  ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Համացանցում այնպիսի բոհով է քննարկվում Կոտայքի մարզում հունիսի 9-ին կայանալիք ընտրությունները, որ անտարբեր մնալ չի ստացվում: Բայց այստեղ, առավելապես ուշադրություն է գրավում մարզի մարզպետի միջամտությունը ու նրա ցայտնոտնի մեջ լինելը: Ինչն էլ ինչ-որ տեղ հասկանալի է, քանի որ նրա կողմից առաջադրվել է այնպիսի թեկնածու, ով գրեթե ոչ մի շանս չունի ընտրվելու: Իհարկե Ռոմանոս Պետրոսյանը երբևէ չի փայլել իր վարքով, բայց այն ինչ անում է նա հիմա աբսուրդային է, և ոչ հարիր գործող պաշտոնյայի:
Փաստացի, ստացվում է, որ նրան չի օգնել ոչ թեկանծուի ձեռքից բռնած դռնեդուռ անցնելը, ոչ էլ ավտոբուսներով մարդկանց տեղից տեղ տեղափոխելը, քայլերթի շրջանակներում իրեն մենակ չզգալու համար: Ուղակիորեն խաբելով իրեն, թե՞ մեզ, սա դեռ հարց է: Ինչևէ... չկարողանալով հարցերը լուծել սեփական ուժերով Ռոմանոսի թեթև ձեռքով գործի են անցնում, նաև մեդիա դաշտն ու տարբեր սոցցանցեր՝ կեղտոտ պատվերների ի կատար ածման համար: Նպատակը՝ սևանցնել հատակապես այն մարդկանց անունները, ովքեր ամենաշատ հարգանքն ու պատիվն են վայելում մարզում: Իհարկե առաջնորդվելով «ստի ոտքը կարճ է» սկզբուքով, սա շատ կարճ կյանք կունենա, բայց արդյո՞ք արժեր նման քայլերով ավելի գցել արդեն իսկ չեղած համբավը: Թե Ռոմանոսն այնքան է կորցել իրականության զգացողությունը, որ չի հասկանում նման բեմադրություններն իրողություն չեն ծնում, ու երբևէ որևէ արդյունք չեն տալու: Այն էլ այնպիսի համբավ ունեցող մարդկանց վրա, ինչպիսին Գագիկ Ծառուկյանն է: Մարդ, ով արել է հնարավորն ու անհնարինը թե՛ իր քաղաքի, թե՛ իր մարզի համար: Իսկ այս ֆոնին մարզպետի կողմից հնչեցված յուրաքանչյուր միտք անհեթեթ է, առավելապես աբովյանցու աչքին: Իսկ Ռոմանոսի նման մարդիկ, ովքեր անգամ չեն էլ հասկանում հարգանք, պատիվ կամ ինքնասիրություն բառերի իմաստը, բնական է, որ պետք է գնային նման քայլերի: Բայց ի գիտություն և ի զարմանս նրա, մարդիկ կարողանում են և տեսնել, և լսել, սովորաբար հենց տեսածին էլ հավատալ:
Հ. Գ. Փաստացի, դուք և ձեր թեկնածուի գոյությունը միևնույնն եք աբովյանցու համար: Թերևս, սա ևս մեկ անգամ կփաստի հունսի 9-ին քվեարկությունը, և դուք, վստահ եմ, այնքան ուժեղ ցած կընկնեք ձեր հորինված երազների աշխարհից, որ վերականգնվելու համար բավականին երկար ժամանակ կպահանջվի: