Ի պատասխան Արայիկ Հարությունյանի
Էդմոն Մարուքյանը իր ֆեյսբուքյան եջում գրել է՝
Արայիկ ջան, ես ասում եմ Ձեր պատգամովորներին նշանակել եք բուհերի խորհուրդներում, իսկ ինչ վերաբերում է իմ եղբորը ՎՊՀ ում խորհրդի անդամ նշանակելուն ապա խնդրել եք, որ նշանակեք նա էլ արդար մարդ է համաձայնվել է, բայց նա պատգամավոր չէ ու ի տարբերություն Ձեր պատգամավորների իր մանդատը վայր դրեց մնաց մեծ քաղաքականությունից դուրս: Հիմա Ձեր պատգանավոր կուսակցականներին Իմ քայլականներին ասեք կամ թող բուհերի խորհուրդներից դուրս գան կամ էլ պատգամավորի մանդատները վայր դնեն: Ավելին ես խոսում եմ բուհերի ապաքաղաքականացումից որից հասկանում եմ, իսկ, եթե այսպես Դուք շարունակեք ապականելու եք ոլորտը, որից արդեն բազմաթիվ բողոքներ ենք ստանում: Մեկ էլ կխնդրեի պատասխնեք թե այդ ոնց եղավ, որ դեմ էիք փակ գաղտնի քվեարկությամբ ԵՊՀ ում ռեկտորի ԺՊ ընտրելուն: Դե պարզ բան է փակ գաղտնիի պարագայում Ձեր թեկնածուն չէր ընտրվի, իսկ բացի պարագայում մարդիկ իշխանությունից կաշկանդված էին: