«Եվրոպական Ժողովրդական կուսակցության
Նախագահ պարոն Ժոզեֆ Դոլին
Խնդրում եմ ընդունել իմ ջերմ շնորհավորանքները Եվրոպական խորհրդարանի ընտրություններին ԵԺԿ գրանցած հաջողության կապակցությամբ:
Եվրոպայի քաղաքացիները ակտիվորեն քվեարկել են ԵԺԿ փորձի եւ տեսակետների օգտին, մեր քաղաքական ընտանիքին վստահելով ավելի լավ Եվրոպա կառուցելու պատվաբեր պատասխանատվությունը: Կասկած չունեմ, որ մնալով Եվրախորհրդարանի ամենամեծ քաղաքական խումբը, մոտակա տարիներին ԵԺԿ-ն շարունակելու է իր նպաստը բերել Եվրոպական Միության առաջխաղացմանն ու առաջընթացին:
Առիթից օգտվելով՝ իմ շնորհակալությունն եմ հայտնում վերջին տարիներին ԵԺԿ-ի կողմից Հայատանում ժողովրդավարական ինստիտուտների կառուցման եւ տարածաշրջանային անվտանգության ամրապնդման նպատակով մեզ ցուցաբերած աջակցության համար:
Հիշատակման արժանի է նաեւ Հայաստանին եվրոպական ընտանիքի հետ մոտարկման ԵԺԿ աջակցությունը, ինչպես նաեւ միջազգային ասպարեզում սերտ համագործակցությանը: Նպատակային եւ շարունակական ջանքերի շնորհիվ մեզ հաջողվեց նոր նախաձեռնություններով եւ նախագծերով համալրել Հայաստան-ԵՄ համագործակցության օրակարգը, ինչը աներկբա բխում էր մեր ժողովուրդների հիմնարար շահերից եւ նպաստում էր Հարավային Կովկասում կայունությանն ու անվտանգությանը:
Վստահություն ունեմ, որ Եվրոպական Միությունը շարունակելու է իր առաջընթացն ու զարգացումը, եւ նոր խորհրդարանը իր կառուցողական ներդրումը կունենա մայրցամաքում խաղաղության եւ կայունության ամրապնդման գործում:
Մեծարգո պարոն Դոլ, ընդունեք, խնդրում եմ, հարգանքներիս հավաստիքը: