ՀՀ տնտեսությունը թևակոխում է ժամանակակից աշխարհում մրցակցային համարվող նոր շրջափուլ
Արմ Սարգսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Երեկ Հայաստանում, Գ. Ծառուկյանի ջանքերի շնորհիվ ու գործուն մասնակցության, տեղի ունեցան երկու խոշոր ընկերությունների բացման հանդիասավոր արարողությունը: Վերջիններս հիմք ու նախադրյալ են երկրում տնտեսական հեղափոխություն իրականացնելու համար: Ամեն ինչի մասին հենց սկզբից մտածելով ու հաշվի առնելով, որ ապագան նոր տեխնոլոգիաներինն է՝ ընկերություններից մեկը «Մուլտի Սոլար»ը՝ զբաղվելու է արևային համակարգերի արտադրությամբ: Ընկերությունը զինված է նոր տեխնոլոգիաներով, ու արտադրվող ապրանքը կարտահանվի մի շարք երկրներում: Այն, նաև մեծ օգուտ կտա մեր երկրի յուրաքանչյուր քաղաքացու։ Այս համակարգը հնարավորություն կտա երկրում ապահովել ցածրարժեք էլեկտրաէներգիա, նախկին 40 դրամի փոխարեն, կլինի՝ 25-30: Միառժամանակ գումարելով ստեղծված աշխատատեղերի քանակը՝ ընկերության դերն անփոխարինելի է դառնում:
Շահագործման պատրաստ երկրորդ գործարանը «Մուլտի գրուպ տեքստիլ» ճյուղերից մեկի՝ սրբիչների արտադրությամբ զբաղվող գործարանն է: Գ. Ծառուկյանն իր այս քայլով, ուզում է վերակենդանացնել հայկական տեքստիլ արդյունաբերության երբեմնի համբավը:
Գագիկ Ծառուկյանի նախաձեռնությամբ կառուցվող և արդեն աշխատանքի անցած, այս երկու գործարանները մեծ խթան են երկրում այլընտրանքային էներգիայի ստեղծման և թեթև արդյունաբերության ոլորտներում հեղաշրջում կատարելու համար: Գործարանների բացումով ստեղծվել են հազարավոր աշխատատեղեր, և հնարավորություն է ընձեռնվել երկիրը տեղափոխել այլ հարթակ, ինչը մեր երկիրը տարածաշրջանում մրցակցային դարձնելու նախադրյալ է:
Այս ազգանվեր քայլերի հաջորդականությունը, որ տեսնում ենք Ծառուկյանի գործունեության հիմքում, և հաստատուն կերպով ամեն կերպ երկրի տնտեսությունը առաջ է տանում՝ իր ունեցած կապերի շնորհիվ:
Եվ այստեղ մեծ ոգևորությամբ կարող ենք նշել , որ Ծառուկյանը դրել է, այն ծանրակշիռ հիմնաքարը, որն անհրաժեշտ է տնտեսական հեղափոխության համար: Եվ, կարևոր է, որ նրա քայլերից ոգևորվեն շատերը, և ձեռքերը ծալած չնստեն՝ մտածելով, որ արդեն ամեն ինչ արված է: