«Համբերության բաժակը լցվեց»․ mamul.am կայքը անցել է թույլատրելիի սահմանը
Աննախադեպ իրավիճակ է տիրում նոր Հայաստանում, մամուլին ազատ խոսքի իրավունքը հնարավորություն է տալիս քննադատել ամենքին, ամեն ինչ, բայց, իհարկե, օբեկտիվորեն, փաստերով ու արժանահավատ տեղեկություններով։
Սակայն դեռ կան կայքեր, որոնք այդպես էլ չկարողացան ըմբռնել նոր իրողություններն ու նոր իրավիճակը հայստանում:
ԲՀԿ-ի հետ, որպես լրատվական կայք, համագործակցության մերժումը ապտակ համարելով՝ mamul.am կայքը վրեժխնդրությամբ է լցվում ոչ միայն կուսակցության այլև դրա ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ։ Հենց այդ ժամանակվանից էլ այս կայքը սկսեց անհիմն ու վարկաբեկող հոդվածներ հրապարակել Գագիկ Ծառուկյանի անձի վարկաբեկող։
Աբսուրդի ու ստորության մակարդակը վաղուց հատած այս կայքը, հիմա էլ զրպարտում է Ծառուկյանին, ասելով, որ իր տան շինարարական աշխատանքներին մասնակցել են գազալցակայանի աշխատակիցները։ Սուտը ակնհայտ չէր լինի, եթե չասվեր, որ նրանք աշխատել են առանց հաց ու ջրի։
Հիվանդ երևակայությամբ մուսայի այցը հոդվածագրին, ժամանակ չտվեց ավելի խորը մտածելու ու գոնե փոքր ինչ արժանահավատ ստեղծագործելու, պարզ դատողություններ անելով էլ կարելի է գալ այն եզրակացության, որ գրվածը ծայրից ծայր սուտ է, քանզի գագիկ Ծառուկյանի գործունեությունը, որին ծանոթ է հանրությունը, բոլորովին այլ բնորոշում ունի։
ԲՀԿ-ի մամուլի խոսնակը հայտարարել էր, որ իրենք դատական հայց են ներկայացրել դատարան՝ mamul.am-ի կողմից զրպարտանքներ տարածելու վերաբերյալ, որն էլ այս պահին ընթացքի մեջ է: Սակայն այս դեպքը, արդեն «լցրեց բոլորի համբերության բաժակը»։
Հուսանք դատական գործը կարագանա, ու «ազատ մամուլը» զրպարտանքի ու կեղծիքի գոծիքի վերածած կայքը, կպատժվի ինչպես որ հարկն է։