Հակաքարոզչական դրսևորումներ փաստում են, որ ԲՀԿ-ն արդյունավետ ու օրինաչափ գործունեություն է ծավալում
Մովսես Վարդանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Վերջին շաբաթվա ընթացքում Բագրավաճ Հայաստան կուսակցությունը մի շարք միջազգային մակարդակի հանդիպումներ ունեցավ, որոնք արդյունավետ էին, թե միջկուսակցական մակարդակում, թե ավելի գլոբալ՝ երկու երկկողմ հարաբերությունների սերտացման տեսանկյունից։ Հանդիպումների օգտակարության գործակիցը թերևս կարել է որոշել այն անհանգիստ դրսևորումներով, որ եղան որոշների մոտ՝ փորձելով ԲՀԿ առաջնորդի այս բարձրամակարդակ հանդիպումներն այլ երանգի տակ ու բոլորովին այլ բևեռից ներկայացնել։ Ծառուկյանը դաշնակիցներ չի փնտրում այլ երկրներում, քանի որ այնպիսի կշիռ ունեցող կուսակցությունը, ինչպիսին "Եդինոյա Ռասսիան" է, արդեն տասը տարուց ավել է, ինչ սերտ համագործակցության մեջ է ԲՀԿ-ի հետ։ Նույնը կարելի է ասել ուկրաինական կողմի հետ hամագործակցության մասին: եվ ի վերջո թողց այս ուժերի համար պարզ լինի, որ Ծառուկյանը դաշնակիցներ ունի իր երկրում՝ ի դեմս ժողովրդի։
Այս ողջ համատեքստում պետք է արձանագրել մեկ փաստ․ նախընտրական շրջանում միշտ էլ փորձ է արվում աավաել ազնիվ մումներով պայքարի պատրաստվող ուժերին՝ առավել ևս, երբ դրանք արդյունավետ են լինում։
Իսկ վաղուց դիմագիծը կորցրած lragir.am կայքը իր հարթակը տրամադրել է բացահայտ հակաքարոզչական բնույթի հերթական նյութը հրապարակելու համար, բայց այսօրինակ վերլուծությունները, որոնք կեղծ իմիտացիա են փորձում ստեղծել, զուրկ են ամեն տեսակի հիմքերից, իսկ արդյունավետության տեսանկյունից ունեն զրոյական գործակից։ Հետևաբար այսպիսի դրսևորումները գալիս են փաստելու, որ ԲՀԿ-ն իսկապես այն ուժն է, որ բոլոր ժամանակներում կարոանում է իր կշիռը և
օրինաչափ գործունեությունը։