Իոնեսյանը անառակաբարո քայլ է արել սեփական մոր նկատմամբ․ «իրավապաշտպանի» իրական դեմքը
pakagits.blogspot.com- ը գրում է.
Այսօր կոպտագույն կերպով խախտելով ընտրական օրենսգրքի պահանջը, որով արգելվում է լռության օրը որևէ կարոզչություն կամ հակաքարոզչություն իրականացնել՝
Իրազեկ քաղաքացիների միավորում հասարակական կազմակերպության ղեկավար Դանիել Իոնեսյանը հրավիրել է ասուլիս, որը զարմանալի կերպով լուսաբանելու են եկել իշխանության կրնկի տակ գտնվող բոլոր լրատվամիջոցները՝ հանրային հեռուստաընկերության գլխավորությամբ և նԻոնեսյանը  սկսել է մեղադրել ԲՀԿ-ին, որ այս ուժը իբր երեկ Հյուսիսային պողոտայում իրականացրած ֆլեշմոբի ժամանակ ինչ որ օրենքներ է խախտել։
Այն որ Իոնեսյանի բերած «փաստերը» չեն համապատասխանում իրականությանը և նպատակ ունեն լռության օրը ևս օգտագործել ԲՀԿ դեմ սև քարոզչություն իրականացնելու համար։ Սա խոսում է այն մասին, որ ԲՀԿ-ի հաղթանակը շատ իրատեսական է ու իշխանությունները վախեցած են ու գործի են դրել բազմակի օոգտագործման համար նախատեսված Դանիել Իոնեսյանը։
Հանրության հիշողությունը թարմացնելու համար պետք է հիշեցնենք, որ Իոնեսյանը իր մոր հետ ժամանակին գտնվել է դատական քաշքշուկների մեջ, քանի որ իր մայրը դանակահարել էր նրան։ Իսկ դանակահարության պատճառն այն է եղել, որ Իոնեսյանը անառակաբարո գործողությունները է ցանկացել իրականացնել, ինչը մայրը կանգնեցրել է դանակի շեշտակի հարվածով։ Այս փաստի մասին գրել էին ամիսներ առաջ, սակայն այդ ժամանակ փաստը վրիպեց շատերի աչքից։