«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի շնորհավորական ուղերձը Անկախության տոնի կապակցությամբ
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի շնորհավորական ուղերձը Անկախության տոնի կապակցությամբ.
Սիրելի' հայրենակիցներ, այսօր մեր պետության կարևորագույն տոներից մեկն է՝ Անկախության տոնը: 27 տարի առաջ Հայաստանը հռչակեց իր անկախությունը, և ես այսօր համայն աշխարհի հայերին շնորհավորում եմ կարևոր այս հոբելյանի կապակցությամբ՝ մաղթելով մեր պետությանն ու ժողովրդին խաղաղություն, բարեկեցություն և բարգավաճում: Անվիճելի փաստ է, որ անկախ պետականությունը յուրաքանչյուր ազգի գոյատևման, զարգացման ու բարգավաճման կարևորագույն երաշխիքն է: Արդեն 27 տարի մենք վայելում ենք անկախության բերկրանքը, իրացնում սեփական հայրենիքում ազատ ապրելու և արարելու մեզ ընձեռնված բացառիկ հնարավորությունը: Այս տարիների ընթացքում մեր նորանկախ հանրապետությունն անցել է բազմաթիվ փորձությունների միջով, սակայն հայի անկոտրում կամքն ու մաքառման ոգին հաղթահարել են բոլոր դժվարությունները: Հայաստանի անկախությունն այն փարոսն է, որի շուրջ համախմբված են աշխարհասփյուռ մեր միլիոնավոր հայրենակիցները, որոնցից յուրաքանչյուրի սրտում վստահաբար արմատավորված է ազգային պետականության գաղափարը: Անվիճելի է, որ անկախությունը բարձրագույն արժեք է յուրաքանչյուրիս ու բոլորիս համար: Գնահատենք այս անկախությունը, համախմբվենք այս արժեքի շուրջ և միասնական ջանքերով յուրաքանչյուրս մեր լուման ներդնենք մեր երկրի, մեր հայրենիքի բարգավաճման գործում: Վստահաբար, միայն այս դեպքում մեր սերունդները կապրեն առավել հզոր և օր-օրի զարգացող ու բարգավաճ Հայաստանում: Տոնդ շնորհավո՛ր անկախ Հայաստան: