Անտրամաբանական զառանցանքների հերթական չափաբաժինը՝ Պալաչի կողմից
Նորիկ Սարգսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Վերջին օրերի ամենաքննարկվող թեմաներից մեկը Արթուր Հարությունյանի բողոքի համաձայն ընդունված վարույթն է , որը հատում է տրամաբանության բոլոր սահմանները։ Հարությունյանն, ով ավելի հայտնի է Պալաչ անունով, իրականում չափի և ադեկվադության զգացումն այնքան է կորցրել, որ իր սննկացման մեջ մեղադրում է «Գագիկ Ծառուկյան» հիմնադրամին՝ անվճար բարեգործական ավտոբուսներ տրամադրելու համար, որոնք իբր նույն երթուղիով երթևեկելով՝ վնասել են իրեն պատկանող ընկերություններին։
Պալաչն, ով իրականում պատկանում է մարդկային ամենաստոր տեսակին, սեփական ընկերությունները հիմնելու նպատակով վերցրել է խոշոր վարկ՝ գրավ դնելով ընկերների, հարազատների և իր ունեցած անշարժ գույքը, բայց վարկի մարման պատասխանատվությունը մոռանալով՝ լքել է երկիրը, անելանելի վիճակում թողնելով անգամ ծնողներին։
Պալաչն, ով բիզնեսմենի հոտառությունից զուրկէ, իրականում վարկային գումարներով իրեն թագավորական Ճոխություններ էր թույլ տալիս, իսկ այսօր, այդ ամենը մոռանալով՝ մեղադրանքներ է հնչեցնում Գագիկ Ծառուկյանի հասցեին, ով իր անձնական միջոցներով վերադարձրել է Պալաչի հայրական տունը, ավտոլվացման կետն ու բենզալցակայանը։
Այսքանից հետո զառանցանքներ հնչեցնելն ուղղակի անշնորհակալության ու մարդկային տականք լինելու վառ ապացույց է։
Պալաչ անունով անձը անգամ ունեզրկության մասին «փիլիսոփայական» տեսակետ է հայտնել Գագիկ Ծառուկյանի մասին, բայց այսքանից հետո միանգամայն պարզ է դառնում, որ ինքն է այդպիսին, քանի որ ունեզուրկ է դարձրել իր ընկերներին, բարեկամներին և նույնիսկ ծնողներին։ Մարդ ով չունի որևէ սրբություն, ով ունակ է անպատասխանատվության բոլոր սահմաններն հատել, ահա ով է իրականում Պալաչը։