Մենք, իհարկե, ցանկանում ենք հաղթել ընտրություններում եւ կաշխատենք այդ ուղղությամբ․ Փաշինյան
Մենք, իհարկե, ցանկանում ենք հաղթել ընտրություններում եւ կաշխատենք այդ ուղղությամբ։ Այս մասին հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը «Միր 24» հեռուստաալիքի հետ հարցազրույցում՝ խոսելով արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների մասին։
Նրա խոսքով, եթե ընտրություններն այսօր տեղի ունենային, «ապա մեր կուսակցությունը կստանար ձայների մեծամասնությունը»։ Սակայն դա չի նշանակում, որ «վեց ամիս անց մեր կուսակցությունը չի հաղթի մեծամասնությամբ»: Մենք, իհարկե, կաշխատենք այդ ուղղությամբ, կփորձենք պահպանել այն վստահությունը, որ ունենք այսօր: Մեր գլխավոր նպատակն է եղել հավասար պայմաններ ստեղծել բոլոր քաղաքական ուժերի համար, քանի որ քաղաքական ուժերի մեծ մասը ընդհանրապես չէին սպասում, որ նման բան տեղի կունենա Հայաստանում: Մենք, իհարկե, ցանկանում ենք հաղթել ընտրություններում, եւ մենք կաշխատենք այդ ուղղությամբ, պարզապես մենք ցանկանում ենք նաեւ ժամանակ տալ մյուս կուսակցություններին, որպեսզի նրանք հնարավորություն ունենան պատրաստվել ընտրություններին»,-ասել է ՀՀ վարչապետը։