Հնացած ու փնթի գործելաոճով՝ լծված են հանրության մեջ կեղծ իմիտացիա ստեղելու գործին
Արման Եսայանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Մի՞թե կարելի է շարունակել խոսել մի բանի մասին, որի մասին խոսակցությունները այդպես էլ մնացին խոսակցությունների մակարդսակում, քանի որ փաստարկված իրականությունը ամեն բան ասում է, քան թե մտացածին սադրանքները։ Այս ձևակերպման տիպիկ օրինակ է Ազգային ժողավի «Ծառուկյան» դաշինք խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի որդու՝ Նվեր Ծառուկյանի զինվորագրման մասին խոսակցությունները։
Սրանք հետևողական կերպով տարածվեց ֆեյսբուքյան «որոշակի խմբավորման» կողմից, ու հասկանալի էր՝ ինչ նպատակ էր դա հետապնդում։ Սակայն մի բան է, երբ սոցիալականն ցանցի մի քանի օգտատեր է անում չճշտված ինֆորմացիա պարունակիող գրառումներ, մեկ այլ բան է, երբ հայրենական մամուլի «կարկառուն» ներկայացուցիչներն են տրվում այդ սադրանքներին կամ միտումնավոր կերպով օգտագործում են դրանք՝ իրենց նենգ ու հետին նպատակներն հետապնդելով, այն է՝ հասարակության մեջ որոշակի հակասական տրամադրություններ ստեղծելը։
Ահա այսպիսի անբովանդակ կայքերից մեկը՝ իրեն պատկանող համապատասխան տպագիր թերթոնով հանդերձ, երեկվանից է շահարկման առիթ է դարձրել վերոնշյալ թեմնան, որի միջոցով փորձ է արվում իմիտացիա ստեղծել, թե Գագիկ Ծառուկյանի ու Նիկոլ Փաշինյանի հարաբերություններում գերլարված վիճակում է։ Ու զավեշտալին այստեղ այն է, որ լրագրողը, իրեն վիպասանի տեղ դրած, հորինում է նույնիսկ խոսակցություններ ու մեջբերվող խոսքերը։ Մի՞թե կարելի է ավելի էժանագին գտնվել, որքան որ են այսօրինակ գործունեություն ծավալող կայքերը։
Հ․Գ․ Վերջին անգամ, ի գիտություն բոլոր ուշ հասկացողներին՝ Գագիկ Ծառուկյանի որդին մինչ 2021 թվականը ազատված է զորակոչվելուց, քանի որ անվճար է ընդունվել ու շարունակում է սովորել Տնտեսագիտական համալսարանում, կան որոշակի հարցեր Կառավարության այն որաշման հետ կապված, որ Նվեր Ծառուկյանը, որպես Եվրոպայի առաջնության մեդալակիր, մի շարք մարզիկների հետ միասին ընդգրկվել Կառավարության կողմից կազմված այն մարզիկների ցուցակում, ովքեր օրենքով նախատեսված կարգով հնարավոր է՝ ազատվեին պարտադիր զինծառայությունից, ապա նշենք, որ հենց նույն օրը Գագիկ Ծառուկյանը դիմեց Կառավարությանը՝ կոչով, որ իր տղայի անունը դուրս բերեն ցուցակից։
Այսքանից հետո մնում է ասել, որ հնացած ու փնթի գործելաոճով պետք չէ փորձել կրակի վրա յուղ լցնել, առավել ևս երբ կրակ էլ չկա։