Փորձում են ափալ-թափալ «Երեւան» հիմնադրամը փակել. Արայիկ Հարությունյան
ՀԱՍԱՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆՓորձում են ափալ-թափալ «Երեւան» հիմնադրամը փակել։ Այդ մասին այսօր՝ հունիսի 11-ին կառավարությունում լրագրողների հետ զրույցում ասել է կրթության եւ գիտության նախարար Արայիկ Հարությունյանը։
Ավելի վաղ նախարարը նշել էր, թե հիմնադրամում, որի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահը Տարոն Մարգարյանն է, իրենց կարող էին լինել կոռուպցիոն սխեմաներ:
«Երբ մարդիկ սեփականաշնորհում են ինչ-որ մի տարածք, իրենց ասում են՝ ինչ-որ մի գումար փոխանցեք «Երեւան» հիմնադրամին։ Ես ունեմ երկու տարվա սեփականաշնորհված ավտոտնակների ցուցակ, մենք դիմեցինք «Երեւան» հիմնադրամին, խնդրեցի, որ 100 հազար դրամ եւ ավելի վճարածների ցուցակ տրամադրվի։ Որ համադրեմ, ստուգեմ։ Ես այդ ցուցակը չստացա, չստացավ նաեւ պատգամավոր Լենա Նազարյանը։ Երեկ պարզ դարձավ որ փորձում են ափալ-թափալ հիմնադրամը փակել»,- ասել է նախարարը եւ հավելել. «Պետք է այնպես անենք, որ դատարանը միջնորդի՝ կամ լուծարման գործընթացը դադարեցվի, կամ փաստաթղթերը մեզ տրամադրվի»։
Նախարարը նաեւ անդրադարձել է կենսաթոշակային կուտակային համակարգի պարտադիր բաղադրիչը ուժի մեջ թողնելու որոշմանը, նշել, որ կառավարությունն ընդունել է ամենաօպտիմալ տարբերակը։