Այստեղ հարցն է մնում բաց. ի՞նչ կլինի հետո։ Քաղաքագետի խոսքով քչերն են կարծում, որ Վարդանյանը կպահվի բանտում առնվազը 20 տարի։ Դա է անուղղակիորեն վկայում այն փաստը, որ դատարանը որոշել է նրան չդատապարտել ցմահ ազատազրկման, նշել է նա։ Դա նշանակում է, կարծում է փորձագետը, որ հնարավոր են ինչպես վաղաժամկետ ազատ արձակումը, այնպես էլ արժեքավոր գերու փոխանակումը տարբեր քաղաքական շահերի դիմաց։ «Ինչը, ի դեպ, ամենահավանական զարգացումն է հաշվի առնելով Իլհամ Ալիևի ջանքերը մեծացնելու իր սեփական նշանակությունը տարածաշրջանի աշխարհաքաղաքականության մեջ», - նշել է Գրաշչենկովը։
Միևնույն ժամանակ, Ռուբեն Վարդանյանի որդին՝ Դավիթը, պաշտոնական Երևանի հնարավոր օգնության հույսն ունի։ «Դե, իհարկե, լուծում կա, և Առաջին հերթին դա Հայաստանի կառավարության պատասխանատվությունն է, որը պետք է պայքարի իր քաղաքացիների համար, ովքեր անօրինական կերպով պահվում են օտար երկրում», - դատավճռի հրապարակումից հետո հայտարարել է նա։
Այնուամենայնիվ, ինչպես նշել է Գաշչենկովը, հաշվի առնելով վերջին երկուսուկես տարիների ընթացքում Լեռնային Ղարաբաղի գերիների նկատմամբ Հայաստանի ղեկավարության կողմից ցուցաբերված ակնհայտ անտարբերությունը, դրա վրա խաղադրույք կատարել չարժե։ «Ի հակադրություն դրա, հաշվի առնելով ռուսական իստեբլիշմենթի և Վարդանյանի երկարատև բարեկամությունը, Մոսկվան կարող է անսպասելիորեն հանդես գալ որպես նրա ազատ արձակման հավանական շահագրգիռ կողմ», - կարծիք է հայտնել քաղաքագետը։
Խոշոր վթար՝ Բաղրամյան պողոտայումՄաhացել է Տ. Տաթև արքեպիսկոպոս ՍարգիսյանըՈւժգին երկրաշարժ՝ ԹուրքիայումԷմանուել Մակրոնը կժամանի Հայաստան․ նախատեսված են երկկողմ հանդիպումներՏավուշի համայնքային ոստիկանները 68-ամյա տղամարդու տանը ինքնաձիգներ և փամփուշտներ են հայտնաբերելԻրանն ԱՄՆ-ին զգուշացրել է․ պատասխան քայլեր կձեռնարկվեն Ծանոթ ու միաժամանակ անհայտ … Ձմեռային պալատԿադրեր` ողբերգական դեպքի վայրիցՓաշինյանին միացած տիրադավների շարքերը պակասում են«Քաղաքագետը անսպասելի շահագրգիռ անձ է բացահայտել Ռուբեն Վարդանյանի Բաքվից ազատ արձակման գործում» Էդգար Գևորգյանն ազատվել է ՊԵԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնիցԻնչ վիճակում են վիրավորում ստացած անձինք «Երևանը թաղում է Ռուսաստանի հետ իր բարեկամությունը և իրեն. Փաշինյանը Հայաստանը վերածում է Ուկրաինայի»Լեռնային Ղարաբաղում անց է կացվել սահմանադրական հանրաքվե․ պատմության այս օրը (20 փետրվար)Թրամփն Իրանին 10-15 օր է տվել համաձայնագիր կնքելու համարՄեծ Բրիտանիայի թագավորի կրտսեր եղբայրն ազատ է արձակվելՄահացածը ՊՆ ծառայող էր` 20 տարեկանԱրմավիրի մարզի շուրջ 20 հասցեներում խուզարկություններ են ընթանում․ ՆԳՆ10 ժամ ջուր չի լինի Եվրոպայի և Կոնֆերենցիայի լիգաներ | «Նոան» հաղթեց առաջին հանդիպումըԱրտաքին զիջումներ, ներքին ճնշումներ. իշխանության պահպանման երկակի ռազմավարություն Սահմանվել է երրորդ և յուրաքանչյուր հաջորդ երեխայի նպաստի չափըԸնտրակա՞շառք, թե՞ վարչական ռեսուրս․ Սյունիքում աջակցությունների բաժանումը նախընտրական մեկնարկից օրեր անց Աշտարակի մեծ կամրջի վրա բեռնատար է այրվելԴոլարը թանկացել է, ռուբլին՝ էժանացելՕդի ջերմաստիճանը կնվազի 7-10 աստիճանովԱզատավանից հայտնում են զոհի մասինՊլանային անջատումներ` նշված հասցեներում Երկրաշարժ է տեղի ունեցել Կասպից ծովումԳիշերը Երևանում մեքենաներ են այրվել Պետերի ախորժակը բացվել է, պարգևավճարներն իրավիճակ են փոխել. «Հրապարակ»Արձանագրությունը կա. դատախազը պետք է մեղադրանք առաջադրի Արթուր Հովհաննիսյանին. «Ժողովուրդ»Իշխանությունը չի ուզում, որ արցախցիները մասնակցեն ընտրություններին. «Հրապարակ»«Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի «Հայ Վիրտուոզներ» ծրագրի կրթաթոշակառու Էդուարդ Դայանը արժանացել է Գրան Պրիի Նարեկ Սամսոնյանի խափանման միջոցը փոխվել է տնային կալանքի «Քարֆուր»-ի որոշ արտադրատեսակների արտադրություն է կասեցվելԲագրատ սրբազանի կալանքը երկարաձգվեց Մոտ օրերս վառելիքի գները կնվազեն Օրը ցերեկով մարտաֆիլմ հիշեցնող տեսարաններ են, սա՞ է «բարեփոխումների» ենթարկված իրավապահ համակարգը Արամ Ղուկասյանը նշանակվել է ՔԿ Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնի պետ Հայտնի են Մարթա Կոսի՝ Հայաստան այցի ժամկետները ԱՄՆ-ն փորձում է սահմանափակել Ուկրաինայի և որոշ գործընկերների մասնակցությունն Անկարայում ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովին Ձևավորվել է ՆԳՆ հանցավորության վիճակագրության և հետազոտական կենտրոնը Ֆուտբոլային հանդիպմամբ պայմանավորված՝ մարզադաշտի հարակից փողոցներով տրանսպորտն այլ կերպ կաշխատի Արձանագրվել է «Չիկունգունիա տենդ» հիվանդության դեպք Ջրանջատում՝ Երևանում․ հասցեներ Ձնախառն անձրև կարող է տեղալ․ եղանակն այս օրերինՌուբեն Վարդանյանի նկատմամբ դատավճիռը ադրբեջանական ժողովրդին տառապանքներ բերած շուրջ 30-ամյա հակամարտության խորհրդանշական ու տրամաբանական ավարտն է Հրդեհ է բռնկվել Թումանյան փողոցում գործող սննդի կետերից մեկի նկուղային հարկում ԱՄՆ-ն և Իսրայելը կարող են հարված հասցնել ԻՀՊԿ-ի շտաբին