ՔՊ-ին ու Սարիկին միավորում է Արցախի նկատմամբ ատելությունը
Գյումրիում երեկ քաղաքապետի ութ թեկնածուների միջև հեռուստաբանավեճը վերջնականապես ոչնչացրեց ՔՊ թեկնածու Սարիկ Մինասյանի՝ օրեցօր նվազող վարկանիշի վերջին փշուրները։ Թեկնածուն, անգիտակացաբար բացահայտեց իր անձնային որակները, ավելի ճիշտ, դրանց իսպառ բացակայությունը։
«Իմ հզոր համայնք» կուսակցության կողմից քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված Ռուբեն Մխիթարյանի կոշտ դիտարկմանը, թե Արցախը Հայաստանն էր, հետո Նիկոլ Փաշինյանը հանձեց այն, Պրահայում Արցախը ճանաչեց Ադրբեջանի մաս, Սարիկ Մինասյանն ադրբեջանցուն վայել պատասխան տվեց. «Արցախն էնքան վատ տեղ էր, որ գյումրեցիները փող էին հայթայթում, որ իրենց երեխաներն այնտեղ չծառայեին։ Արցախը հանձնեցին Ձեր խոսքի սկզբում նշված նախագահները»։
Այս մեկ «սայթաքումը» վկայում է, որ ՔՊ-ական ցանկացած թեկնածու կամ կուսակցության անդամ այնքան է կորցրել իրականության և բարոյականության հետ կապը, որ պատրաստ է ամենաստոր հայտարարություններն անել՝ ընդդեմ Արցախի։ Մինչդեռ, փաստն այն է, որ թե՛ Արցախյան առաջին պատերազմում, թե՛ 44-օրյա պատերազմում շիրակցիներն ամենալավ կռվողներից են եղել, հարյուրավորներն էլ իրենց գլուխն են խոնարհել Արցախի համար։
«Քաղպայմանագիրը» իր քարոզչության շրջանակներում փորձում էր Սարիկ Մինասյանից «քաղքի տղա» կերտել, որին, իբր, Գյումրիում հարգում և ընդունում են։ Դժվար թե այս հայտարարությունից հետո որևէ մեկը նրան այլևս հարգի ու ընդունի։ Թեկնածուն նաև մեկ այլ դրվագով ապացուցեց, որ շարքային պատեհապաշտ է։ Հարցին՝ «եթե ՔՊ-ն իշխանությունից հեռանա, կմնա՞ք կուսակցության մեջ», պատասխանել է՝ «հո ես Նոստրադամուսը չեմ»։
Ի դեպ, մեծ հեռուստաբանավեճին չէր մասնակցում Գյումրիի նախկին քաղաքապետ, կոմկուսից թեկնածու Վարդան Ղուկասյանը, թեպետ ընդամենն օրեր առաջ Հանրային հեռուստաընկերության հյուրն էր, Պետրոս Ղազարյանն էլ սիրահարված հայացքով լսում էր վերջինիս մտազեղումները։ Վարդանիկը, ի տարբերություն այլ ընդդիմադիր թեկնածուների, իրավապահ համակարգի կողմից բռնաճնշումների չի ենթարկվում։
«Մեր քաղաքը» դաշինքից Մարտուն Գրիգորյանը երեկ ցնցող բացահայտում է արել, որ ՔՊ-ն ուռեցնում է թեկնածուներից մեկին՝ Վարդան Ղուկասյանին՝ ի վնաս մյուսների։
Անի Այվազյան
Ո՞վ էր կազմակերպել Գյումրու ակցիան, և ի՞նչ կործանարար հետևանքների մասին էին զգուշացնում երիտասարդները. «Փաստ»Հայոց պետականության փրկությունը ՀՀ-ում օր առաջ վերջնական իշխանափոխությունն է. «Փաստ»Յոթնամյա ավեր. «Փաստ»Հաստատվել է հանրակրթական ուսումնական հաստատության ղեկավարման հավաստագրի համար հավակնորդների քննության ժամանակացույցը WTA․ Էլինա Ավանեսյանը 37-րդն է Ուզում են վախեցնել, բայց ինքը պետք է վախենա․ Արա Աբրահամյան Երևանում «Volkswagen»-ը բախվել է «Իվանյանս» ՍՊԸ-ի «Opel Combo»-ին և այն մոտ 80 մետր առաջ է հրել Եվրոպայից խորհրդարանական ներկայացուցիչներ են ժամանել ԿիեւԳյումրիի մի քանի տեղամասերում կլինի վերահաշվարկՀայտնի է դարձել Կիև ժամանած արտասահմանցի հյուրերի մասին Նորություն հղիության և անաշխատունակության նպաստի հարցով Դատարանը Մարին լը Պենին մեղավոր է ճանաչել Ամփոփվել են Գյումրու ավագանու ընտրությունների ընթացքում ընտրախախտումները․ ինչ է հայտնի Արեգակի վրա գրանցվել է 5 հզոր բռնկում. ապրիլը կսկսվի գեոմագնիստական փոթորիկներով 1 զոհ, 1 վիրավոր. վթար Երևան-Մեղրի ճանապարհինԶոհվել է11 մարդ, փրկվել է 4-ը․ ՆԳՆԾանոթ ու միաժամանակ անհայտ … կարմիր փողով ՏՏ ատրճանակ Մեդվեդևը նշել է Եվրոպայի գլխավոր ռուսաֆոբներին «Հրաժեշտ Ղարաբաղի հետ» «Եվրոինտեգրացիան» վերածվում է Հայաստանի թուրքական կլանմանԱրտակարգ դեպք՝ Երևանում․ կապված վիճակում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին Մի sms էլ ՔՊ-ական պատգամավորը կստանա Փաշինյանի վերջի սկիզբը. զավակները խժռեցին հեղափոխությունը Հատուկ օպերացիա Երևանում․ ինչ է հայտնի «Քաղպայմանագրին» ջախջախեցին Փարաքարում և ԳյումրիումՋոկովիչը սենսացիոն պարտություն կրեց 19-ամյա Մենշիկից Miami Open-ի եզրափակչում Ազատագրվել է Արցախի նշանավոր վանքերից մեկը՝ Դադիվանքը․ պատմության այս օրը (31 մարտ)Գերմանիայի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդ Կրակոցներ՝ Սյունիքում․ տուն է վնասվել (լուսանկար)Հայաստանը նախատեսու՞մ է անդամավճար վճարել ՀԱՊԿ բյուջե. ԱԳՆ–ի մեկնաբանությունը Լույս չի լինի 8 ժամ որոշ հասցեներում ջուր չի լինելուՌԴ-ն գրոհել են ուկրաինական անօդաչուները․ իրավիճակը՝ երկրում Ռուբեն Մխիթարյանը կմիանա Վարդան Ղուկասյանին ՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել Ռուսական ռուբլու բարձր փոխարժեքը՝ այսօրՍպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ Ինչպե՞ս բուլինգի ենթարկված փոքրիկ Գագան գրավեց ամբողջ աշխարհը Հորոսկոպ. ապրիլի գլխավոր աստղագուշակային իրադարձությունները Թուրքիայում արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու պահանջով ստորագրահավաք է սկսվելՄեսսիի գոլի շնորհիվ «Ինտեր Մայամի»-ն հաղթել է «Ֆիլադելֆիա»-ին Մխչյան գյուղի տներից մեկում հրդեհ է բռնկվել. այրվել է տան տանիքը և ավտոտնակում կայանած «Opel»-ըԹրամփը միանգամայն վստահ է, որ ԱՄՆ-ը կստանա Գրենլանդիան Իրանի և Թուրքիայի նախագահները քննարկել են տարածաշրջանային հարցերԷրդողանն ու Ալիևը հեռախոսազրույց են ունեցել Սպանություն՝ Չարենցավանում․ կա նաև 4 վիրավոր Աշխարհի ամենաթանկարժեք խաղացողների խորհրդանշական հավաքականը՝ ըստ Transfermarkt-իՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են Որքան մարդ է մասնակցել Գյումրու և Փարաքարի ընտրություններին 17:00-ի դրությամբ Պարեկների կողմից ոստիկանություն տեղափոխված 3 քաղաքացիների մոտ հայտնաբերվել են թմրամիջոցներ և կաթոցիչներ